Jdi na obsah Jdi na menu

Erin Graine Lukato Gold

Naše Graine nás navždy opustila v pátek 1. května 2015. Vděčíme jí za mnohé. Byla tou nejlepší zakladatelkou našeho chovu, jakou jsme si mohli přát. Fena s krásnou povahou. Takovou, jakou by měl mít každý choďák. Sebevědomá, přátelská, nekonfliktní, zvědavá. Měla čtvery štěňata (A, B, C a E) a pak se aktivně zapojovala do výchovy vnoučat i pravnoučat. Vždy milá a pečující.

Graine jsme si vybrali z unikátního spojení. Otec Birmin Lukato Gold (Clark z Gipova - Baldur Santana - Blesk). Birmin (DKK -/0) byl uchovněn výjimečně kvůli svému krevnímu vedení, když jeho rodokmen neobsahoval tehdy hojně používané plemeníky. Ve štěněcím věku Birmin utrpěl těžký úraz, při němž mu ochrnula zadní noha, proto mu pro účely chovnosti byla prominuta účast na výstavě. Matkou Graine byla jedna z nejkrásnější fen VCh. Bela Prima Daja (DKK 0/0). Díky ní Graine dále předávala kvalitní srst a elegantní a pro plemeno typický lehký pohyb, s krásným držením hlavy.

Ač byla Graine dvojková, všichni její potomci, kteří vyrazili na RTG, měli chovné nožky:

3x 0/0 - Balerina, Caravaggio, Cannavaro

1x 1/1 - Artea

2x 2/1 - Balenciaga, Estrella

3x 2/2 - Ayra, Arissa, Empathia

Graine byla vitální do vysokého věku. V 11 letech stále trekovala, procházka o délce 12 km pro ni nebyl problém. Ve 12 letech se účastnila svého posledního chodského výletu.

Velmi si ceníme titulu BOV (nejlepší veterán výstavy), který Graine získala na klubové výstavě v dubnu 2013 s tímto krásným posudkem: "11,5 letá fena, výborná kondice, vynikající osrstění, temperamentní projev, výborné předvedení".

graine--2-.jpg


Balerina Vita canina

Rinuška byla dáma, která si pomocí úsporných gest dokázala prosadit svoje a proto u nás doma šéfovala smečku. Na celou naši rodinu byla hodně fixována. Byla neskutečný mazel a kdybychom jí to dovolili, mazlila by se od rána do večera. Výborná hlídačka. Milovala rychlé svižné vycházky i běh u kola. Moc nám chybí.

balerina-vita-canina.jpg


Bárt Prima Daja

Bártíček byl temperamentní a sebevědomý šlechtic, krásný pes, který nás ovšem uměl překvapit i dokonalou "bláznivinou". Navždy nám zůstane v srdíčku!

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

  

Hawkey Prima Nova

Hokýsek byl náš první choďák, díky němu jsme zůstali "chodomilní" i nadále. Byl to "pan pes", vyrovnaný a sebevědomý, měl smysl pro humor. Zažili jsme s ním mnoho chvil, na které budeme vždycky rádi vzpomínat!

Obrazek

Obrazek

Obrazek