Jdi na obsah Jdi na menu

26.7. 2008 proběhla v kempu Orion v Roudné u Soběslavi Klubová výstava chodských psů se zadáváním titulu Klubový vítěz. Účast byla velmi hojná, přihlášeno bylo téměř devadesát zvířat a ještě mnozí další přijeli jen tak "na kukajdu".

Pejsci byli vesměs pěkní a vyrovnaní, je vidět, že se našemu národnímu plemeni daří. My jsme sice měli přihlášenou i Rinu, ale ta vylínala tak zoufale, že zůstala se svou čerstvě těhotnou maminkou doma, takže jediným čtyřnohým členem naší výpravy byl veterán Bártík. Prostředí kempu bylo velmi příjemné, okolo lesy a písková jezera.

ObrazekJelikož jsme výstavu pojali spíše jako společenskou událost, rádi jsme si popovídali se známými, které jsme dlouho neviděli a taky vyhlíželi ženichy pro příští léta. Hlavním favoritem byl Lexus Speed z Gipova, který vyhrál třídu mladých psů a získal druhý titul CAJC. Je tak na dobré cestě dosáhnout titulu junioršampion a my budeme držet palce i tlapky, aby se to povedlo! Titul Klubový vítěz navíc získal Lexův otec Sirius od Strážné skály, ve fenách Lee z Dašického zátiší. Celou výstavu vyhrál a titul BOB získal Ch. Reno Bryvilsár, který se vystavoval ve třídě veteránů. Titul mu náleží zcela zaslouženě, krásně běhal a předváděl se a byl ve vynikající kondici.Obrazek

Hezký dojem z celé akce kazil pouze neochotný přístup personálu kempu, který se tvářil, jako že je hosty (zákazníky) obtěžován. Přestože byl kemp plný lidí už od rána, restaurace otevřela až v 11:00 a i potom se obsluhující personál choval spíše, jako by byl ve stávce. Čekat na tři langoše hodinu a přitom snášet drzé chování číšníka, který byl rozhořčen tím, že chceme objednané jídlo, to už byla vážně síla.

Obrázky:

1) nejlepší čtyři ve třídě mladých psů, zleva Lexus Speed z Gipova,  Lomikar z Gipova, Navaro z Dašického zátiší, Caravaggio Vita canina

2) třída veteránů - psi: zleva Bárt Prima Daja (prohlídka zubů), Birri Prima Daja, Carnerro Lukato Gold